حضور جوان موفق کازرونی در برنامه زنده رادیویی صدای مرکز فارس

جاده جوانی عنوان برنامه ای است که به صورت زنده روزهای شنبه تا چهارشنبه، ساعت ۱۰:۰۵ از صدای مرکز فارس پخش می شود.این برنامه مختص گروه مخاطب جوان می باشد.

به گزارش روابط عمومی مرکز رشد شهید پیرویان کازرون، دکتر محمد یاسین دیوانی مدیر مرکز رشد شهید پیرویان با دعوت مسئولین برنامه رادیویی جاده جوانی، مورخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۹ در این برنامه حضور پیدا کردند و به تشریح وظایف مرکز رشد شهید کازرون و معرفی محصولات و اختراعات خود پرداختند .

دیوانی برنامه جاده جوانی

این جوان کازرونی در ابتدا توضیحاتی در خصوص اختراعات خود داد و در پاسخ به سوال مجری برنامه در خصوص مشکلات مخترعان اظهار داشت: متاسفانه یکی از مشکلاتی که بنده و همچنین بیشتر مخترعان با آن مواجه هستند عدم حمایت مسئولین مربوطه از طرح های تحقیقاتی است.

دیوانی در ادامه عنوان کرد : طرح های پژوهشی معمولا هزینه های بالایی دارند به خصوص طرح های صنعتی و این یکی از موانع پیش روی محققان و مخترعان است .

وی با بیان اینکه تنهایی نخبگان در ایران و عدم حمایت های مناسب از آنها باعث فرار مغز ها می شود خاطر نشان کرد : گاهی اوقات پیشنهادهایی از طرف کشورهای دیگر به برخی از مخترعان کشورمان داده می شود که وعده های وسوسه انگیزی از حقوق و امکانات را می دهند و حقیقت این است که حتی گاهی ذهن من را نیز مشغول می کند ولی آنچه که اهمیت دارد اینست که ما در ایران هدف های والاتری را دنبال می کنیم .

وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه اگر همه اختراعات حمایت شوند قابلیت این را دارند که وارد مرحله تولید انبوه شوند افزود : اختراعات زمانی که به مرحله صنعتی می‌رسد به دلیل برخی از هزینه های جانبی که مشکلات زیادی را هم ایجاد می کنند وارد بازار می‌شوند که بسیاری از اوقات همین مشکلات و هزینه های جانبی مانعی برای صنعتی شدن هستند.

.مسئول مرکز رشد شهید پیرویان کازرون یادآور شد : طبق توصیه های مقام معظم رهبری (مدظله)، ما جوانها هیچ وقت در مقابل پیشرفتهای علمی غرب مرعوب نخواهیم شد و همواره روحیه احساس مسئولیت نسبت به آینده ملت را تقویت خواهیم کرد و امیدواریم به فضل الهی ملت ایران با تکیه بر ثروت نیروی انسانی جوان و مستعد خود و ایستادگی در مقابل فشارها، ازهمه گردنه های خطرناک عبور کرده و به قله سعادت برسد.

دکتر دیوانی در پایان ضمن تشریح کارهای صورت گرفته توسط مرکز رشد شهید پیرویان و حمایت های سازمان بسیج علمی خاطر نشان کرد : جوانان و مخترعین می توانند از فرصتی که سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان فارس جهت حمایت و تجاری سازی از ایده های نو فراهم کرده استفاده کنند و محصولات خود را تجاری سازی کنند.

درباره ی مدیری سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *