برگزاری گارگاه آموزشی اقتصاد مقاومتی بر پایه دانش بنیان

به گزارش روابط عمومی مرکز رشد شهید پیرویان؛ با همکاری بخشداری مرکزی کازرون کارگاه آموزشی ” اقتصاد مقاومتی با تأکید بردانش بنیان” برگزار شد.

این کارگاه آموزشی اقتصاد مقاومتی با حضور مهندس محمد یاسین دیوانی مدیر مرکز رشد شهید پیرویان و دهیاران دهیاری های بخش مرکزی شهرستان در دو بخش تئوری و عملی برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی مهندس دیوانی به ابلاغ سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی و دستیابی به اهداف سند چشم انداز بیست ساله این سیاستها اشاره کرد و افزود: اقتصاد مقاومتی یک الگوی متناسب با نیازهای کشور است که همیشه بارور خواهد بود و به مردم کمک خواهد کرد.

دانش بنیان دهیاران

وی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی باید به عنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود و اقشار مختلف مردم و مسئولان باید در تحقق این مهم بیش از پیش بکوشند.

دیوانی به عرصه های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: با توجه به نقدینگی موجود در کشور بایستی آن را به بازار سرمایه هدایت و مردم را در سرمایه گذاری پروژه های ملی شریک نمود تا باعث تقویت تولید ملی و رونق پروژه های اقتصادی کشور گردد.

دانش بنیان دهیاران

وی همچنین افزود: اقتصاد مقاومتی بر پایه دانش بنیان از الزامات کنونی کشور می باشد و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری دانش‌بنیان شدن بخشهای مهم اقتصاد داخلی، یکی از شروط اقتصاد مقاومتی است که بایستی انجام بگیرد و توسعه‌ی شرکت‌ های دانش‌ بنیان یکی از راهبردهای مهم و اثرگذار جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است.

در آخر از  نمونه های عملی کارهای اقتصاد مقاومتی مرکز رشد شهید پیرویان بازدید بعمل آمد.

درباره ی مدیری سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *